Kolory w sypialni


Wybór kolorów do sypialni to nie tylko ograniczanie się do zakupu farby na ściany, która akurat się nam spodoba. Różne odcienie mogą pojawić się w niej w postaci mebli, dodatków oraz innych dekoracji. Ważne by współgrały one ze sobą, tylko wówczas sypialnia będzie przyjemna wizualnie.

 

Jeśli chodzi o kolory na ścianach, to zaleca się wybieranie do sypialni jasnych odcieni, które zadbają o relaks i odpoczynek w pomieszczeniu, a przecież do tego właśnie jest ono przeznaczone. Jednak niektórzy wolą pomalować ściany lub choć jedną z nich na energetyczne kolory m.in.: czerwień, granat, pomarańcz, limonkę. Taka sypialnia owszem jest ładna, ale czy będzie można w niej się wyciszyć i spokojnie zasnąć. Kwestia ta zależy od gustu. Niektóre osoby potrzebują porannego zastrzyku energii, inne odpoczynku pośród łagodnych odcieni.
 
Gdy już wybierzemy kolory ścian, nie przesadzajmy z kolorystyką mebli. Lepiej żeby dodatki pasowały do ich barw, pościel czy ramki ze zdjęciami. Jeśli do czerwonych ścian dołączymy czerwone meble, to nie będą się one wyróżniać i dadzą efekt zbyt mocnego nasycenia koloru. Wracając do dodatków, w pastelowej sypialni o jasnej kolorystyce warto umieścić dekoracje o mocniejszym odcieniu, które zadbają o to, by nie była ona zbyt „mdła”. Możemy też stworzyć poszczególne połączenia kolorów np.: pościel nich pasuje do zasłon a dywan do lampy. Różne kolory łączone w parach nie będą ze sobą tak kontrastować.
 
Najważniejsze by sypialnia była wygodna i podobała się użytkownikom. Takie pomieszczenie z pewnością zadba o odpoczynek, jak i napełni energią do działania.