Kupujemy lustro do sypialni


Sypialnia to doskonałe miejsce na lustro, chociaż według zasad feng shui nie jest w niej wskazane, ponieważ działa pobudzająco. Jeśli jednak nie przejmujemy się zaleceniami tej nauki aranżacji wnętrz, a jednocześnie chcemy optycznie powiększyć pokój, wystarczy duże, podłużne lustro powiesić nad łóżkiem. Tak powiększony pokój nie tylko nabierze przestronności, ale także zyska nowy element dekoracyjny.
 
Jeśli jednak nie zależy nam na powiększeniu sypialni, a jedynie na wykorzystaniu lustra, jako elementu dekoracyjnego, wówczas można pokusić się o wybór lustra o różnych kształtach. Obecnie na rynku dostępne są modele od minimalistycznych poprzez nowoczesne łamańce geometryczne, aż do takich, które swoim stylem nawiązują do dawnych czasów i wystroju pałaców.
 
Specjalne lustra do sypialni są już oczywistością i znajdziemy je w niemal każdym salonie meblowym. W sypialni często dokonujemy wyboru ubrań, często kobiety robią w niej makijaż czy wybierają biżuterię. Właśnie do tych czynności jakiś rodzaj zwierciadła musi się w tym pomieszczeniu znaleźć. Możliwości jest nieskończenie wiele, ponieważ do wyboru mamy lustra do zamontowania na drzwiach szafy – i to na zewnątrz, jak i wewnątrz, lustra do powieszenia na ścianie, do postawiania na ziemi lub na toaletce. Wybór opcji zależy od upodobań, oczekiwań, stylu sypialni oraz jej wielkości.
Lustro na szafie jest bardzo dobrym rozwiązaniem tam, gdzie brakuje miejsca. Jeśli się odpowiednio postaramy przy jego wyborze, będzie spełniało przynajmniej trzy funkcje: użytkową, dekoracyjną oraz będzie eleganckim elementem aranżacji wnętrza. Takie lustro obejmuje zazwyczaj całą sylwetkę, więc bez problemu pomoże nam dobrać odpowiednią odzież oraz przygotować całość kreacji.
W ostatnim czasie lustro na ścianie okazuje się równie często spotykanym elementem aranżacji sypialni. Należy precyzyjnie wybrać miejsce jego umieszczenia oraz ramę, w jakiej zawiśnie. Jest to o tyle istotne, że będzie tym elementem wyposażenia, które przyciąga uwagę, a także podkreśla wystrój wnętrza.
Z kolei lustro stojące może być umocowane w specjalnym stelażu lub być oparte o ścianę albo o większy mebel, jak chociażby szafa. W tym przypadku także rozmiar bywa różny, od dużego obejmującego całą sylwetkę przeglądającego się, po małe lustra stawiane na toaletce. Tu również trzeba uważać, aby styl i kolor ramy lustra pasował do całego wnętrza.