Lustro do łazienki


Nie ma chyba łazienki, która nie posiada lustra. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest lustro zawieszone nad umywalką, rzadziej w łazience stawia się wysokie lustra stojące.

Kupując lustro do łazienki w pierwszej kolejności musimy zwrócić uwagę na to, jakiej potrzebujemy wielkości. Do małej łazienki idealne będzie niewielkie lustro, które zawiesić można nad umywalką. Z kolei w dużej łazience możemy sobie pozwolić na o wiele większe wymiary, albo nawet samodzielne lustro stojące.

Jeśli chodzi o kształt, to najczęściej wybierane są lustra prostokątne lub owalne. Tutaj wszystko zależy od indywidualnych preferencji użytkowników oraz od ogólnego wystroju pomieszczenia. Nie wszędzie bowiem pasować będzie dany kształt.

Do łazienki kupić można lustro z ramą lub bez. To drugie rozwiązanie jest pośród użytkowników zdecydowanie popularniejsze. Jeżeli jednak decydujemy się na lustro z ramą, to trzeba dobrać ją w taki sposób, aby nie tylko pasowała do wnętrza, ale też świetnie uzupełniała całą aranżację. W małych łazienkach na pewno lepiej wyglądać będą lustra z jasną ramką.

Wybierając lustro trzeba też zwrócić uwagę na jakość całej konstrukcji. Lustro powinno być bardzo solidne i wykonane z doskonałej jakości surowców, tylko wtedy bowiem posłuży użytkownikom przez długi czas.