Malowanie farbami olejnymi


Farby olejne cechują się niezwykła wytrzymałością. Nawet po wielu latach, płócienne obrazy pięknie się prezentują. Warto jednak wybierać odpowiedni blejtram oraz farby olejne z wyższej półki. Ich barwa oraz nasycenie jest zdecydowanie lepsza.
 
Kupując płótno, masz do wyboru bawełniane lub lniane. Wyposaż się w kilka podstawowych kolorów farb, które będziesz mógł później mieszać. Jeżeli jesteś zdecydowany na wymalowanie konkretnego obrazu, nie warto kupować całych kompletów farb. Lepszym sposobem jest pojedynczy wybór odpowiednich odcieni.
 
Nie zapomnij o kupnie oleju do malowania. Jeżeli będzie konieczność, możesz posłużyć się domowym olejem używanym do pieczenia. Pamiętaj jednak, że schnie on nieco dłużej i że obraz może się później niepotrzebnie błyszczeć. Malowanie farbami olejnym to czasami długa praca. Czekanie aż kolejna warstwa będzie sucha przyczynia się do wydłużenia czasu pracy. Warto również kupić terpentynę, która pozwoli Ci na szybkie czyszczenie pędzla podczas malowania. Nie będziesz wtedy musiał martwić się, że kolory nie wyjdą czyste.