Na co zwrócić uwagę urządzając pokój dla dziecka?


Ciekawe urządzenie pokoju dziecięcego może być wyzwaniem, ale też przyjemnością.
Każdy rodzic chce, by jego dziecko posiadało przedmioty dobre jakościowo. Mowa tu zarówno o ubraniach, zabawkach, jak i meblach, ozdobach w pokoju. Przy tworzeniu aranżacji pokoju dziecięcego dobrze byłoby przeanalizować każdą możliwość, aby pokój malucha był piękny, a przy tym komfortowy i wygodny. 


Zastanawiając się jak wykończyć pokój dziecka musimy przemyśleć aspekt ścian i podłóg.

Ściany mogą być wykonane oczywiście w tradycyjnej bieli, ale dzieci z pewnością bardziej polubią ściany kolorowe. Zdecydowanie nie powinniśmy jednak decydować się na kolory intensywne i rażące - gdyż mogą pobudzać dziecko, sprawiać, że stanie się niespokojne. Intensywna czerwień nie jest wskazana jako dominujący kolor ścian, możemy w tym zabarwieniu wykonać natomiast określone dodatki. Na ścianach pięknie prezentują się natomiast pastelowe, subtelne barwy. Warto pomyśleć nad kolorem zielonym, żółtym, ewentualnie jasnym niebieskim. Kolory można oczywiście w ciekawy sposób łączyć ze sobą. W ostatnim czasie modne stały się też naklejki na ścianę - można wybrać naklejki z ulubionymi postaciami z bajek, jak i przedstawiające określone dyscypliny sportu, ulubionych aktorów. 

W pokoju dziecięcym kluczową rolę odgrywa łóżko.


Spędzamy na nim niemało czasu. Najczęściej jest to jedna trzecia życia. Dzieci w początkowym okresie śpią bardzo dużo - później nieco wydłuża się ich pora dnia. Natomiast przedszkolak praktycznie w ogóle nie musi już ucinać sobie popołudniowej drzemki, natomiast w nocy powinien mieć zapewniony spokojny i niezakłócony sen. Oprócz łóżka należy też koniecznie zakupić stolik dla dziecka, komfortowe i ergonomiczne krzesełko. Pomyśleć można ponad to o tkaninach dekoracyjnych - mogą przedstawiać różne kształty, wzory, postacie z bajek. Wybór pięknych firanek i zasłon do pokoju dziecięcego jest współcześnie bardzo duży. Nie ma problemu z dopasowaniem materiału do konkretnego wnętrza. Nawet osoby wymagające znajda to, czego szukają.