Odpowiednie schody do piętrowego domu


Posiadanie piętrowego domu sprawia, że mamy więcej przestrzeni, którą możemy w dowolny sposób urządzić.
 
Jednak poza tym wiąże się to również z podejmowaniem dodatkowych decyzji w czasie budowy. Jedną z nich jest to, jakie chcemy mieć schody, bez nich bowiem poruszanie się między kondygnacjami będzie niemożliwe. Od naszego wyboru może zależeć tutaj bardzo dużo, ponieważ będzie miało to wpływ na nasz komfort mieszkania w danym budynku. 
 
Na początku zdecydować trzeba przede wszystkim, z jakiego materiału maja być one zrobione. Najczęściej korzysta się w tym przypadku z żelbetonu albo z drewna. Oczywiście obydwie te opcje mają zarówno swoje plusy jak i minusy, z którymi warto się zapoznać.
schody.
 
W przypadku drewna zdecydowaną zaletą jest to, że wykonane z niego schody są bardzo eleganckie i stylowe. Poza tym jest to materiał, który bardzo łatwo przystosować właściwie do każdej stylizacji, jaką tylko sobie wybierzemy, bez względu na to, czy będzie ona bardzo nowoczesna czy może całkowicie tradycyjna i klasyczna. Są to więc przede wszystkim względy estetyczne. Drewno ma jednak również tę zaletę, że jest bardzo wytrzymałe, a więc można z niego długo korzystać i nie obawiać się o usterki. Do minusów można zaliczyć jednak duże prawdopodobieństwo skrzypienia oraz fakt, że do pielęgnacji konieczne są specjalne preparaty. 
 
Jeżeli natomiast zdecydujemy się na schody żelbetonowe takie rozterki na pewno nie będą nas dotyczyły. Ich największym plusem jest zdecydowanie fakt, że przez wiele lat można korzystać z nich w bezproblemowy sposób. Nie są one jednak tak ładne, dlatego wiele osób decyduje się na przykrycie ich dywanami lub wykładanie płytkami czy drewnem.