Pielęgnacja drewnianych mebli


Meble drewniane są dobrą inwestycją jeżeli potrzebujesz mebli wytrzymały w czasie. Gdy są solidnie wykonane z najlepszej jakości drewna to mogą być odporne przez długie lata, lecz wiadomo że jest potrzebna ich pielęgnacja i czyszczenia.

Czyszczenie tych mebli nie jest skomplikowanym procesem. Najlepiej nie używać żadnych środków chemicznych, tylko wilgotną szmatkę aby przetrzeć pełną powierzchnię mebli. Wiadomo, że drewno nie jest odporne na wilgoć i gdy wchłonie wodę lub jakiś inny płyn to pęcznieje. Dlatego od razu gdy się przetrze meble wilgotną szmatką to trzeba przetrzeć i suchą. Jest to czynność co można realizować codziennie.

W ten sposób przedłużyć ich żywotność.

Jeżeli chodzi o pielęgnację meble z drewna to tutaj zaleca się stosowanie specjalistycznych preparatów co są dostępne na rynku. Lakiery czy farby utrwalą kolor i zabezpieczą powierzchnie mebli. Jak są to meble drewniane do ogrodu to najlepiej co roku pielęgnować je w ten sposób. Ogrodowe meble są dużo bardziej narażone na pogodę i inne warunki klimatyczne co szybciej mogą osłabić ich konstrukcję.