Rodzaje podłóg do domu


Rodzajów podłóg jest bardzo dużo i przybywa ich wraz z pomysłami projektantów oraz poszerzaniem oferty producentów. Najpopularniejsze z nich potrafi jednak chyba każdy wymienić. Są to podłogi z drewna, kamienia oraz laminowane panele. Oczywiście w pomieszczeniach można kłaść również płytki czy wykładzinę, ale podane w pierwszej kolejności elementy pokrycia podłogi są dosyć uniwersalne oraz najczęściej wykorzystywane w wielu miejscach w domu.

Podłoga z kamienia charakteryzuje się niebywałą trwałością. Należy jednak zastosować na meblach podkładki, bo nie wycisza ona dźwięków przez nie wydobywanych. Poza tym słusznie kojarzy się ona z surowością i ostrością. Pomimo jej piękna nie zaleca się montowania kamiennej podłogi w sypialni lub salonie. Idealnie natomiast sprawdzi się ona w kuchni czy wyjściu na taras.

Podłoga drewniana może być użytkowana w każdym pomieszczeniu. Drewno jest przyjemne w dotyku i naturalnie ociepla wnętrze. Co więcej tego rodzaju pokrycie podłogi izoluje temperaturę, więc nigdy nie jest zimne, a dodatkowo pochłania dźwięki. Jedynym minusem może być montaż podłogi drewnianej oraz jej potrzeba konserwacji. Z tego względu wiele ludzi decyduje się na panele laminowane imitujące drewno, a znacznie trwalsze. Nie nadają się one jednak do kuchni i łazienki, bo źle znoszą wilgoć.