Urządzamy salon w stylu nowoczesnym


Bardzo ciekawym pomysłem na urządzenie salonu będzie styl nowoczesny. Daje nam on wiele możliwości i przyznać trzeba, ze minimalistyczne aranżację z jednej strony są wolne od przesady, ale bardzo eleganckie. Z pewnością okażą się strzałem w dziesiątkę.
 

W nowoczesnym pokoju dziennym nie może zabraknąć okazałej sofy - najlepiej z wysokiej klasy materiałów. Styl nowoczesny nie znosi kiczu, ale też przesady. To co dopuszczalne w stylu rustykalnym czy też w stylu klasycznym, modernizm często zdecydowanie odrzuca. Tworzy się tu stosunkowo proste przedmioty, a ta prostota potrafi prawdziwie zachwycać. Wystarczy spojrzeć na piękne nowoczesne ławy - najczęściej są niewielkie, ale bardzo praktyczne i użyteczne. Jeśli chcemy, aby ława posiadała szerokie walory natury funkcjonalnej - możemy zdecydować się na mebel z funkcją podnoszenia, ale też rozkładania. Pomimo, iż omawiane rozwiązanie ma tyle samo zwolenników, co przeciwników - to w praktyce okazuje się użyteczne. Argumenty mówiące, że na zgięciu ławy gromadzi się kurz czy też brud bardzo łatwo można odeprzeć. Chociażby w ten sposób, iże wystarczy dbać o czystość i systematycznie przecierać ławę. Wówczas na pewno nie będzie brudna.  Jeśli nie preferujemy dużych stołów czy też ław rozkładanych, zdecydować możemy się na stolik kawowy - równie dobrze spełnia swoje funkcje. Wybierany bywa zarówno do pomieszczeń niewielkich (nie zajmuje dużo miejsca), jak i do pomieszczeń znacznie większych. 

Tkaniny wydają się być domeną pomieszczeń urządzonych w stylu klasycznym, jednak nie do końca tak jest. W pomieszczeniach zaaranżowanych według zasad modernizmu także można zastosować wyszukane rozwiązania materiałowe. Przykładem będą chociażby firanki i zasłony. One potrafią wnieść do pomieszczenia prawdziwy upór. W pomieszczeniach, w których królują nowoczesne trendy unikajmy jednak zbyt wzorzystych, wielobarwnych materiałów. Lepiej sprawdzą się takie, które nie przerażają nadmiarem zdobień i dekoracji. Nie jest bowiem powiedziane, że wiele dekoracji stworzy ciekawą całość. Wręcz przeciwnie - takie rozwiązania coraz częściej oceniane są w kategoriach kiczu. Dobrze byłoby z wyprzedzeniem określić,  jakie środki finansowe przeznaczyliśmy na aranżację salonu, będzie nam wówczas łatwiej podjąć wybór. Oczywiste jest, że inne są ceny mebli wykonanych z niekoniecznie dobrych jakościowo materiałów, a inne mebli prestiżowych. Przykładem wyjątkowo wysoko ocenianych mebli będą te, które pochodzą z gorącej Italii.