Wnętrza zaprojektowane w stylu minimalistycznym


Wnętrza zaprojektowane w stylu minimalistycznym są bardzo ciekawe.
 
Pomimo, iż panuje tu oszczędna forma rozwiązań, jak i niewielka ilość dekoracji, a niekiedy całkowity ich brak - takie wnętrza określane są jako bardzo estetyczne i niebanalne. Wyglądają elegancko, bardzo łatwo utrzymać w nich należyty porządek.
rzypadną w szczególności do gustu osobom, które zakochane są w nowoczesności i aktualnych trendach.
 
Pomimo, iż panuje tu oszczędna forma rozwiązań, jak i niewielka ilość dekoracji, a niekiedy całkowity ich brak - takie wnętrza określane są jako bardzo estetyczne i niebanalne. Wyglądają elegancko, bardzo łatwo utrzymać w nich należyty porządek. Przypadną w szczególności do gustu osobom, które zakochane są w nowoczesności i aktualnych trendach.

Projektując minimalistyczne wnętrza musimy postawić na otwartą przestrzeń, brak zbędnych dekoracji. Można natomiast zastosować tu nietuzinkowe oświetlenie, a także intensywne kolory. Pięknie w wnętrzach minimalistycznych prezentuje się czerwień, zieleń, a nawet kolor żółty. Zazwyczaj wybierane do takich pomieszczeń są meble z frontami lakierowanymi, które przedstawiają pewne uproszczone bryły geometryczne. Nie stosuje się tu dużej różnorodności kolorystycznej - zazwyczaj są to dwa kolory, nierzadko kontrastujące ze sobą.
 
Wnętrza minimalistyczne nierzadko określa się jako sterylne, bardzo higieniczne. Wszystko ma tu swoje miejsce, jest perfekcyjnie uporządkowane i zorganizowane. Jest to styl przeznaczony dla osób, które nie boją się odważnych rozwiązań, cenią sobie harmonię, prostotę, jak i otwartą przestrzeń bez niepotrzebnych dekoracji.