Wybieramy żarówki


W dzisiejszych czasach wybór żarówki może stanowić spore wyzwanie. Z pułek sklepowych w dużej mierze zniknęły klasyczne żarówki żarnikowe, a w ich miejsce pojawiło się sporo energooszczędnych przedmiotów. Jak się w tym połapać? Jak wybrać najlepszą żarówkę? 

 

 

W pierwszej kolejności należy się zastanowić do czego wykorzystamy naszą żarówkę i jak dużo jesteśmy w stanie wydawać na prąd. Do pomieszczenia sypialnianego nie możemy zamontować zbyt mocnego światła, które będzie powodowało brak snu u jednego z partnerów podczas gdy drugi czyta książkę czy zajmuje się innymi czynnościami. Tak jak do pomieszczenia biurowego nie zastosujemy światła pod wpływem, którego zamiast o pracy w naszej głowie snuć się będą marzenia o drzemce.

Należy pamiętąć, że barwa światła ma bardzo duże znaczenie jeśli chodzi o samopoczucie. Jest spora różnica między żarówkami i tym jakie światło dają. Od przenikliwie chłodnej, bladej barwy po ciepłe światło do złudzenia przypominające barwę słoneczną. Warto pamiętać, że dużą rolę odgrywa tutaj też układ naszego pomieszczenia jak i kolor ścian, które w nim posiadamy.

Moc żarówki jest kluczowym elementem jeśli chodzi o pieniądze. Dziś bez problemu znajdziemy żarówki o niskim poborze mocy rzędu 7-10W. Takie żarówki ledowe przez długie lata będą służyły dla nas bez nadmiernego angażowania zasobów pieniężnych.