Wystrój restauracji - jakie meble będą najlepsze?


Utalentowany szef kuchni i smaczne menu często nie wystarczą do tego, aby sala była pełna gości. Potrzebny jest również odpowiedni wystrój, który pozwoli wprowadzić do wnętrza miłą atmosferę i sprawi, że klienci chętnie będą rezerwować stoliki. Jakie powinny być idealne meble do restauracji, aby zapewniały komfort i podkreślały atuty lokalu?

Co warto mieć na uwadze urządzając restaurację?
Meble powinny być przede wszystkim dopasowane do wnętrza. Jeśli mamy do czynienia z aranżacją, w której znajdują się wysokie sufity, widoczne instalacje i ściany z cegieł, nie próbujmy z wnętrza na siłę uczynić kawiarni w stylu prowansalskim. Wykorzystajmy cechy pomieszczenia, przeobrażając je w nowoczesny i modny lokal o charakterze loftowym. Z każdego wnętrza można wydobyć jakieś plusy. Czasem jest to mała wnęka w której można stworzyć przytulny kącik dla pary poszukującej nieco intymności wśród zatłoczonej sali. Innym razem może być to duże okno, przy którym goście będą mogli wypić kawę obserwując to, co dzieje się na zewnątrz. Wystarczy rozejrzeć się po wnętrzu i wyłapać wszystkie jego zalety.

Jakie meble do restauracji wybrać?
Przede wszystkim należy dopasować meble wielkościowo do metrażu w restauracji. Warto również rozsądnie rozplanować ich rozmieszczenie. Ławy i stoliki umiejscowione w zbyt bliskich odległościach utrudnią swobodne poruszanie się po sali i sprawią, że goście nie będą mieli poczucia prywatności. Zbyt małe stoły mogą przeszkadzać w konsumowaniu potraw i zawęzić rodzaj klientów, jacy będą odwiedzać restaurację. Najlepiej, jeśli w pomieszczeniu znajdą się zarówno duże stoły dla większych grup, jak również mniejsze kwadratowe stoliki, przy których będzie mogła zasiąść para lub pojedyncza osoba, która odwiedzi restaurację w porze lunchu. Warto również mieć na uwadze, że stoły prostokątne i kwadratowe oferują więcej możliwości jeśli chodzi o ich rozmieszczenie. Stoły okrągłe sprawdzają się natomiast lepiej w większych lokalach. Nie należy zapominać również o wygodnym miejscu do siedzenia. Przy stolikach można ustawić nie tylko krzesła stylowe włoskie. Coraz częściej w restauracjach umieszcza się wygodne fotele, a nawet sofy. Lokale te odwiedza się w końcu nie tylko po to, aby zjeść szybki obiad, ale przede wszystkim miło spędzić czas.